Op de stembiljetten voor De Nationale Assemblee (DNA) zijn tien open plekken ontstaan als gevolg van het schrappen van kandidaten door het Centraal Hoofdstembureau (CHS). In plaats van de oorspronkelijke 714 namen prijken er nu 704 op de lijsten.
De Partij van Communicatie (PVC) zag vijf van haar kandidaten verwijderd worden, de Arena Politieke Partij (APP) verloor er twee, en zowel DA’91 als de Volkspartij Leefbaar Suriname (VLS) moesten elk één kandidaat missen. Daarnaast ontstond op de lijst van de Nationale Democratische Partij (NDP) een lege plek bij nummer 50, vanwege het overlijden van kandidaat Edward Belfort.
Volgens Nasier Eskak, directeur van Binnenlandse Zaken, zijn alle correcties inmiddels doorgevoerd. Tegenover Starnieuws laat hij weten dat de logo’s zijn aangepast naar de juiste verhoudingen, de foto’s zijn verbeterd en het drukwerk voor DNA-stembiljetten — zwart-wit op een blauwe achtergrond — klaar is voor productie. De specimen zijn intussen goedgekeurd door de politieke partijen.
Eskak verduidelijkt dat de open plekken op het stembiljet blijven bestaan, omdat opschuiving van kandidaten pas mogelijk is na afloop van de verkiezingen. Hij wijst erop dat normaal gesproken weinig problemen voorkomen bij het samenstellen van de DNA-stembiljetten, maar dat dit jaar vier partijen hun administratieve zaken niet volledig op orde hadden, wat leidde tot definitieve schrappingen. Pogingen om deze besluiten aan te vechten waren tevergeefs.
Met betrekking tot de stembiljetten voor de ressortraden meldde Eskak dat er aanvankelijk enkele fouten waren opgedoken, zoals weggevallen letters in de namen. Deze zijn inmiddels gecorrigeerd. De politieke partijen zijn opnieuw uitgenodigd om de aangepaste biljetten te controleren. Als er geen verdere opmerkingen zijn, zal Eskak zijn paraaf plaatsen, waarna het drukken maandag volgens schema kan beginnen