Somohardjo hekelt ‘generationele corruptie’ tijdens Algemene Politieke Beschouwingen

Tijdens de tweede ronde van de Algemene Politieke Beschouwingen heeft Bronto Somohardjo, fractievoorzitter van Pertjajah Luhur (PL), stevig uitgehaald naar wat hij omschrijft als “generationele corruptie” binnen de Surinaamse politieke cultuur. Volgens hem is corruptie op bepaalde plaatsen uitgegroeid tot een soort erfgoed dat van politicus op politicus wordt doorgegeven.

“Er zijn mensen die denken dat macht niet vergaanbaar is. Dat wie één keer boven zit, nooit meer onder komt,” stelde Somohardjo. Hij verwees daarbij naar een reeks terugkerende schandalen zoals Pan Am America, de weg naar Apoera, HSPG, langdurig verblijf van ambassadeurs op staatskosten, en recente kwesties rond oud-ministers van LVV en OW.

“En vandaag zit zelfs een zoon van een oud-minister van Binnenlandse Zaken vast wegens corruptie. Dat is geen toeval meer. Dat is generationele corruptie,” aldus de PL-fractievoorzitter.

Somohardjo benadrukte dat deze patronen een ernstige bedreiging vormen voor het land. “Dit virus moeten we niet bestrijden met woorden, maar met daden. We moeten het met wortel en tak uitroeien.”

Hij voegde daaraan toe dat het soms lijkt alsof een bepaalde politieke partij corruptie behandelt “als erfgoed, zoals UNESCO onze binnenstad.”

De fractievoorzitter onderstreepte dat hij zich onverminderd zal inzetten voor een harde en partijoverstijgende aanpak van corruptie.

Onze geschiedenis is er een van kwaliteit en betrouwbaarheid, gewaardeerd door generaties kijkers. Of het nu gaat om nieuws, sport, entertainment of educatie, wij staan voor u klaar met programma’s die u aanspreken en verrijken.

Contact Info

Adres: van 't Hogerhuysstraat 58-60

Telefoon: (597) 402050 - 402425 - 403276

E-mail: verkoop@atv.sr

© 2025 Algemene Televisie Verzorging (ATV)