De politie van De Nieuwe Grond heeft op woensdag 7 mei 2025 twee mannen aangehouden na een melding van bedreiging en oplichting in de omgeving van de Compa Indira Gandhiweg. Het slachtoffer, de 23-jarige H.R., deed aangifte nadat hij onder dwang moest meewerken aan de overdracht van zijn voertuig aan twee onbekenden.
Het incident begon toen H.R. een vreemd telefoontje ontving van een onbekend nummer. De beller beweerde dat hij een pakket moest ophalen. Toen H.R. dit ontkende, noemde de man details over zijn voormalige werkplek, wat H.R. verontrustte en hem ertoe aanzette op het verzoek in te gaan.
Bij aankomst op de afgesproken locatie trof H.R. een zwarte pick-up met twee mannen aan. Eén van hen draaide zijn raam omlaag en riep dreigend: “Stap nu in, anders loopt het niet goed af.” De man beweerde een rechercheur te zijn en gaf aan dat H.R. een koopovereenkomst had getekend voor zijn voertuig. Hij weigerde echter zijn identiteit te bewijzen.
Onder druk werd H.R. ertoe gebracht het voertuig — dat zich op dat moment bij zijn broer bevond — naar een andere locatie te laten brengen. Op advies van zijn advocaat schakelde hij de politie in en deed aangifte.
De politie wist kort daarna zowel de bestuurder als de bijrijder van de pick-up te traceren. De twee verdachten, A.R. (44) en M.M. (34), zijn aangehouden. Het voertuig waarin zij reden is in beslag genomen. Na overleg met het Openbaar Ministerie zijn beide mannen in verzekering gesteld.
Het onderzoek naar deze poging tot oplichting en bedreiging is nog in volle gang.