Deskundige: internationaal recht biedt onvoldoende houvast bij moderne conflicten

Het internationaal recht loopt achter op de actuele geopolitieke ontwikkelingen en biedt in de praktijk onvoldoende bescherming bij moderne conflicten. Dat zegt Anne Samuels-Stuger, docent internationaal publiekrecht aan de Anton de Kom Universiteit, in het televisieprogramma Onder de Loep.

Volgens Samuels-Stuger is respect voor het internationaal recht cruciaal voor rechtszekerheid en vormt het een belangrijke waarborg voor kleinere staten zoals Suriname. Zij reageert hiermee op de recente Amerikaanse inval in Venezuela en de arrestatie van president Nicolás Maduro op verdenking van drugshandel en mensenrechtenschendingen.

De jurist stelt dat het internationaal recht in dergelijke situaties vaak tekortschiet, ondanks bestaande verdragen en afspraken. Daarom pleit zij voor het verkennen van nieuwe methoden om de internationale veiligheid te versterken. Zo kunnen landen volgens haar door krachtig diplomatiek optreden voorkomen dat soortgelijke gevaarlijke situaties zich herhalen.

Onze geschiedenis is er een van kwaliteit en betrouwbaarheid, gewaardeerd door generaties kijkers. Of het nu gaat om nieuws, sport, entertainment of educatie, wij staan voor u klaar met programma’s die u aanspreken en verrijken.

Contact Info

Adres: van 't Hogerhuysstraat 58-60

Telefoon: (597) 402050 - 402425 - 403276

E-mail: verkoop@atv.sr

© 2025 Algemene Televisie Verzorging (ATV)