TotalEnergies Suriname heeft bij het Nationaal Instituut voor Milieu en Ontwikkeling in Suriname (NIMOS) concept-milieueffectrapportages ingediend voor geplande geofysische onderzoeken in de offshoreblokken 6 en 8. Deze studies vormen een belangrijke voorbereiding op toekomstige olie-exploratie in Surinaamse kustwateren.
De onderzoeken zullen plaatsvinden op circa 90 kilometer uit de kust, in relatief ondiep water met dieptes tussen de 30 en 80 meter. De locatie van de blokken is strategisch: ze liggen tussen de veelbelovende vondsten in Blok 58 en reeds bestaande olievelden op het land.
Volgens TotalEnergies zijn de geofysische studies bedoeld om een gedetailieerd beeld te krijgen van de zeebodem en onderliggende geologische structuren. Dit moet helpen om mogelijke geologische risico’s in kaart te brengen die van invloed kunnen zijn op toekomstige boringen en installaties. De uitvoering van de werkzaamheden is gepland voor de eerste helft van 2026.
Deze nieuwe fase vloeit voort uit een productiedelingscontract dat op 8 mei 2023 werd gesloten tussen TotalEnergies, QatarEnergy en Staatsolie Maatschappij Suriname N.V. Staatsolie participeert in het project via haar dochteronderneming Paradise Oil Company (POC), met een belang van 40%.
TotalEnergies is ook actief in het inmiddels befaamde Blok 58, waar samen met APA Corporation het ambitieuze GranMorgu-project wordt ontwikkeld. Dit project richt zich op de eerder ontdekte oliereserves bij Sapakara en Krabdagu, en is inmiddels goedgekeurd met een investeringsbesluit van US$ 10,5 miljard.
De verwachting is dat de eerste olie uit dit project in 2028 wordt geproduceerd, wat Suriname’s positie als toekomstige olieproducent verder zal versterken.