Start bouw Zeedijk langs Brantimakkaweg: Santokhi geeft groen licht

President Chandrikapersad Santokhi heeft maandag het officiële startsein gegeven voor de bouw van de zeedijk langs de Brantimakkaweg. Met het verplaatsen van een hoop klei met een amfibische graafmachine, markeerde hij het begin van dit belangrijke project. De zeebescherming zal 4,5 kilometer lang worden, moet binnen 12 maanden zijn afgerond en kost US$ 11,6 miljoen.

Santokhi benadrukte dat de aanwezigheid van de Eduard Alexander Gummels (EAG) internationale luchthaven, slechts enkele kilometers verderop, de waarde van de omliggende terreinen zal doen stijgen. Hij kondigde ook aan dat in een later stadium een grotere dijk zal worden aangelegd, die zich zal uitstrekken tot Leonsberg.

De werkzaamheden aan de Weg naar Zee zijn al twee weken aan de gang. Vanwege de landerosie kan momenteel alleen vanuit de zee gewerkt worden. Met graafmachines die zowel op land als in het water inzetbaar zijn, is de eerste fase gestart: het repareren, verstevigen en verhogen van de bestaande dijklichamen met klei uit de zee, in aanloop naar het eerstvolgende hoog getij.

In de tweede fase zal het tracé van de dijk worden bepaald en uitgewerkt. De dijk begint bij de sluis aan de Henri Fernandesweg en loopt door tot de sluis van de Brantimakkaweg, een afstand van 4,5 kilometer. In de derde fase begint de daadwerkelijke constructie: de basis van de dijk bestaat uit klei, bedekt met zand, grind en steenslag, gevolgd door een laag geotextiel en daarbovenop grote rotsblokken.

Diverse sprekers hebben het belang van de dijk benadrukt en aangegeven dat door een “verandering van bestuur” een eerder geplande dijk nooit is gerealiseerd. De huidige nooddijk moet voor enkele jaren de oprukkende zee tegenhouden. Santokhi deelde mee dat na voltooiing van deze dijk een grotere dijk zal worden aangelegd, verder in zee, vanaf Weg naar Zee tot en met Leonsberg. Hij merkte op dat “alles beschermd zal zijn” en dat de agrarische productie weer veilig zal zijn.

De aanwezigheid van de EAG-luchthaven, die ook langs de zee ligt, zal de omgeving nog meer in waarde doen stijgen, aldus het staatshoofd. De bouw van de dijk wordt uitgevoerd door een Chinees consortium bestaande uit China Dalian International Economic & Technical Cooperation Group Company en Long Jian Road & Bridge Company Limited.

Onze geschiedenis is er een van kwaliteit en betrouwbaarheid, gewaardeerd door generaties kijkers. Of het nu gaat om nieuws, sport, entertainment of educatie, wij staan voor u klaar met programma’s die u aanspreken en verrijken.

Contact Info

Adres: van 't Hogerhuysstraat 58-60

Telefoon: (597) 402050 - 402425 - 403276

E-mail: verkoop@atv.sr

© 2025 Algemene Televisie Verzorging (ATV)